29.02.2016 14:49

Úspešné vystúpenie na VC Trnavy

V dňoch 27.-28. februára 2016 sa náš plavecký oddiel zúčastnil 42. ročníka medzinárodných plaveckých pretekov Veľká cena Trnavy. Tieto boli zároveň 1. kolom Slovenského pohára družstiev v plávaní 2016. V 25 metrovom bazéne štartovalo spolu 408 pretekárov zo 41 klubov z 5 krajín - Českej republiky, Maďarska, Poľska, Luxemburska a Slovenska. 12 našich plavcov si v silnej konkurencii počínalo sebaisto. S 8 medailami (2 zlaté, 3 strieborné a 3 bronzové) obsadili spomedzi zúčastnených klubov 7. miesto. Spolu si vytvorili 37 osobných rekordov. Nikoleta Trníková (kategória 13-14 ročných) sa so svojimi 4 (2-1-1) medailami zaradila na 7. miesto celkovej medailovej štatistiky jednotlivcov. Úspech slávil aj Jakub Pleško (kategória 9-10 ročných) so ziskom jednej striebornej a jednej bronzovej medaily. Striebro získala aj Vanesa Ševčíková a bronz Adéla Kucháriková, obe v kategórii 11-12 ročných žiačok. Medaila tesne unikla Sare Slovákovej v kategórii 11-12 ročných žiačok. Výsledkovú listinu a prehľad výsledkov našich plavcov prinášame v časti Výsledky.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí