29.05.2018 06:10

Nikoleta Trníková – Juniorská Majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7 medailí

V dňoch 25. - 27.5.2018 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v plávaní juniorov v 50 m bazéne v Žiline. Z Považskobystrického plaveckého oddielu sa na národné majstrovstvá kvalifikovalo sedem plavcov pod vedením trénerov Dušana Nováka, Ingrid Drakovej a Karla Procházku. Všetci sa dokázali umiestniť v prvej desiatke.

Najlepšie výsledky dosiahla v  kategórii starších junioriek (16.-17 ročné) Nikoleta Trníková. Ovládla disciplínu 400 m polohové preteky, kde časom 5:00,26 opäť potvrdila limit na MEJ v Helsinkách. Stala sa juniorskou Majsterkou SR v plávaní 2018. V ďalších 6-tich štartoch vždy postúpila do finále a tam vyplávala ďalších 6 medailí. Strieborná skončila v disciplínach 100 a 200 prsia, 200 polové preteky a 200 voľný spôsob (kraul). Tretia dohmatla v disciplínach 100 motýlik a 50 prsia. Získala tak najviac individuálnych medailí zo všetkých zúčastnených plavcov.

Výborne sa prezentovali považsko-bystrické dievčatá v kategórii mladších junioriek (14.-15. ročné). Ela Ďurišová vyplávala 4 finále. V nich napokon skončila na 4. mieste na 200 m motýlik, 5-ta na 100 motýlik, 7-ma na 50 motýlik a 8-ma na 200 polohové preteky. Adéla Kucharíková skončila 7-ma v disciplíne 100 znak, Alexandra Zajacová v disciplíne 200 motýlik 8-ma, Patrícia Lehocká 10-ta na 100 znak. V štafete 4x100 polohové preteky dokázali dievčatá (Kucharíková, Ďurišová, Zajacová a Katarína Kucejová) skončiť 6-te.

Dve umiestnenia v prvej desiatke pridal aj Marek Krištofík (50 motýlik a 100 voľný spôsob), ktorý pretekal v kategórii starších juniorov (17.-18 roční)

Mladší plavci – žiacke kategórie budú mať svoje majstrovstva SR v najbližších troch týždňoch. Držíme im palce, aby dosiahli rovnako kvalitné výsledky. Štartovné na pretekoch bolo hradené z dotácie z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť v roku 2018. Ďakujeme mestu Považská Bystrica za podporu.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí