19.03.2018 10:52

Naše tri súťažné víkendy

Počas uplynulých troch víkendov sa plavci Považskobystrického plaveckého oddielu (PBPO) sa pod vedením trénerského tria I. Draková, D. Novák a K. Procházka zúčastnili na troch podujatiach.

24.-25.2. sa 8 plavcov PBPO predstavilo na Veľkej cene Trnavy, kde súťažilo 29 plaveckých klubov z piatich európskych krajín. Najlepší výsledok zaplával Jakub Pleško (12 rokov), ktorý vo svojej kategórii skončil v disciplíne 100 motýlik na druhom mieste.

V dňoch 2.-4.3. sa v Bratislave na 50 metrovom bazéne uskutočnil 56. ročník najprestížnejších plaveckých pretekov na Slovensku: Veľká cena Slovenska. Na VC štartovalo celkovo 425 plavcov z 51 klubov z 9-tich európskych krajín. Považskú Bystricu reprezentovalo 7 vybraných plavcov. Výbornými výsledkami sa prezentovala Nikoleta Trníková (16 rokov), pre ktorú to bol prvý štart v novom roku. V európskej konkurencii vyplávala v kategórii OPEN 3 strieborné (100 m prsia, 200 m a 400 m polohové preteky) a 1 bronzovú medailu (200 m prsia). Výrazné zlepšenia osobných výkonov predviedli aj Lucia Černá (13 rokov) a Natália Strašíková (11 rokov).

24 plaveckých nádejí Považskobystrického plaveckého oddielu (10 ročné a mladšie deti) sa zúčastnilo 11.3. na oblastných majstrovstvách  ZSO na Myjave. Svoje sily si porovnali s rovesníkmi zo 14-tich klubov západoslovenskej oblasti. Celkovo skončili na druhom mieste s medailovou štatistikou 7-14-7. Na medailách sa podieľali: D. Ajibade (1-2-0), M. Černý (1-3-1), J. Cigánik (1-0-0), M. Letko (0-0-1), P. Čerňanová (0-1-0), N. Jamborková (2-0-2), E. Jašová (1-3-1), S. Krištofíková (0-3-0), N. Letková (1-2-1). Štartovné bolo hradené z dotácie mesta Považská Bystrica na rok 2018.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí