05.06.2018 14:17

Súťažný víkend 2-3.6.2018

V dňoch 2.-3. júna sa plavci Považskobystrického plaveckého oddielu (PBPO) pod vedením trénerského tria I. Draková, D. Novák a K. Procházka zúčastnili na dvoch podujatiach.

Dvojica plavcov Marek Krištofík a Nikoleta Trníková súťažili na Medzinárodnom plaveckom mítingu v Prahe na Podolí na 50 metrovom bazéne. Tradične kvalitne plávala juniorská reprezentantka Nikoleta, ktorá zvíťazila v troch disciplínach – 200 a 400 polohové preteky, 200 prsia, druhá bola na 100 m prsia a tretia na 50 prsia a 200 znak.  V disciplíne 400 m polohové preteky opäť pokorila limit na júlové Majstrovstvá Európy juniorov a časom 5:00,16 dosiahla najkvalitnejší ženský bodový výkon mítingu (699 bodov). Marek sa blysol osobným rekordom na 50 m voľný spôsob (25,42), pričom skončil celkovo na 5-tom mieste.

18 plaveckých nádejí Považskobystrického plaveckého oddielu (11 ročné a mladšie deti) sa zúčastnilo 2.-3.6. FPD pohári žiakov v Žiline (celoslovenská 4.-kolová súťaž). Najviac sa darilo Nelle Jamborkovej (8 rokov), ktorá vyhrala 100 m motýlik a dva krát bola tretia – 50 motýlik a 50 znak. Bronz vyplávala aj Petra Čerňanová v disciplíne 100 m motýlik. V prvej desiatke sa ešte umiestnili: S. Fuzy, M. Černý, M. Gazdíková, S. Kresáňová, S. Krištofíková, S. Kukučková, N. Letková. Štartovné na preteku bolo hradené z dotácie z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť v roku 2018. Ďakujeme mestu Považská Bystrica za podporu. Gratulujeme.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí