21.11.2017 07:09

Nikol Jamborková a Samuel Fúzy – dominancia plavcov Považskobystrického plaveckého oddielu v Slovenskom pohári 10 ročných žiakov

V dňoch 18.- 19. 11. 2017 sa uskutočnilo v Spišskej Novej Vsi 5-te, záverečné kolo celoslovenskej celoročnej súťaže mladších žiakov. V súčte piatich kôl v kategórii 10- ročných žiačok dosiahla najlepšie výkony plavkyňa Považskobystrického plaveckého oddielu

Nikol Jamborková a stala sa absolútnou víťazkou v Slovenskom pohári 10-ročných. Stala sa tak druhou plavkyňou z Považskej Bystrice, po úspešnej, dnes už slovenskej juniorskej reprezentantke Nikolete Trníkovej, ktorá vyhrala túto najprestížnejšiu slovenskú plaveckú súťaž v danej kategórii. Výborný výsledok dosiahol v rovnakej vekovej kategórii chlapcov Samko Fúzy – celkovo sa umiestnil na druhom mieste. Obaja sa v lete zúčastnia kempu v Dudinciach s ďalšími 28 najtalentovanejšími plavcami vo veku 9.-12. rokov. Spolu s nimi uvedenú cenu vyhrala aj Sára Slováková, ktorá skončila v kategórii 12. ročných dievčat na slušnom 7. mieste. Len jediný bod za najlepšími 7-mimi v kat. 10. roč. skončila Emma Deriková, veľmi blízko boli celkovo 12-ta Ninka Jašová a 13-Natálka Strašíková (celkovo sa súťaže zúčastnilo 192 dievčat). Za Samkom Fúzym sa umiestnil veľmi dobre aj Tomáš Letko, skončil celkovo 13-ty zo 175 desaťročných chlapcov. Na všetkých úspechoch plavcov sa podieľalo trio trénerov: Ingrid Draková, Dušan Novák a Karel Procházka.

V poslednom kole získali plavci PBPO dovedna 19 medailí (v celkovom počte medailí tretí):

12- ročné: Sára Slováková (0-1-2), Lucia Černá (0-1-1); 11-ročný Jakub Pleško (0-2-1), 10-roční:Samuel Fúzy (0-3-1), Jamborková Nikol (0-1-1), Strašíková Natália (0-1-1), Nina Jašová (0-0-2), 9- ročné: Lucia Hodasová (0-0-1).

Darilo sa aj starším plavcov – Patrícii Lehockej (14 rokov) a Alexandre Zajacovej (13 rokov), ktoré sa 11.-12.11. zúčastnili na Majstrovstvách západoslovenskej oblasti v Nových Zámkoch. Patrícia zvíťazila vo všetkých ôsmych štartoch počas dvoch dní – 50, 100, 200 znak, 50, 100 prsia, 50 motýlik, 100 polohový pretek, 200 polohový pretek. Alexandra zvíťazila v dvoch štartoch – 100, 200 motýli a 2x bola druhá: 100 voľný spôsob a 100 znak.

Účasť na obidvoch podujatiach bola spolufinancovaná Mestom Považská Bystrica.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí