21.11.2016 23:29

Memoriál Jozefa Baláža, plavecké preteky kategórie C

Dňa 19. – 20. novembra 2016 sa v Spišskej Novej Vsi konali plavecké preteky 9 a 10 ročných žiakov. Pri účasti 263 plavcov z 33 plaveckých klubov sa presadili aj 8 plavci Považskobystrického plaveckého oddielu. Medzi 9 ročnými si 2 zlaté medaily vybojoval Samuel Fuzy v disciplíne 50 m voľný spôsob a 50 m znak. Úspešný bol aj na 100 m znak, kde skončil bronzový a striebro pridal aj na 200 m znak. V rovnakej kategórii boli úspešné aj dievčatá. Nikol Jamborková, ktorá si vyplávala 3 bronzové medaily a to v krauliarských disciplínach 50 m, 100 m a 200 m. Emma Deríková obsadila v disciplíne 50 m motýlik druhú priečku a rovnako strieborná bola aj Nina Jašová v disciplíne 50 m znak. 10 ročný Jakub Pleško si doplával po zlatú medailu na 50 m motýlik, dve strieborné medaily získal na 100 m motýlik a 100 m polohové preteky a bronz pridal aj v disciplíne 200 m polohové preteky. Výborné výsledky dosiahli naši plavci aj v štafetách. Dievčatá v zložení N. Jašová, Z. Majtánová, E. Deríková a N. Jamborková skončili v silnej konkurencii pod stupňom pre víťazov. Chlapčenské štafety v zložení S. Fuzy, J. Pleško, I. Viskup a T. Letko obsadili v obidvoch štafetách (4x50 m polohové preteky a 4x50 m voľný spôsob) druhé miesto. Všetkým blahoželáme.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí