13.12.2015 19:30

M-SR mladších žiakov - 2 medaile

11.-13. decembra 2015 sa v Dolnom Kubíne uskutočnili zimné Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších žiakov v plávaní jednotlivcov. Považskú Bystricu reprezentovali šiesti plavci nášho oddielu, ktorí sa na šampionát kvalifikovali časmi zaplávanými v priebehu roka. V kategórii 12 ročných to boli Ela Ďurišová, Patrícia Lehocká, Branislav Lokšík a v kategórii 11 ročných Sabina Jarošová, Vanesa Ševčíková, Alexandra Zajacová. Dve medaile si vo svojej kategórii vyplávala Vanesa Ševčíková - striebornú v disciplíne 50 m voľný spôsob a bronzovú na 100 m znak. Okrem nich obsadila dve 5. miesta a jedno 8., pričom v každom štarte si zlepšila svoj osobný rekord. Miesto v prvej desiatke si vybojovali aj Ela Ďurišová (6., 8., 9. a tri 10.), Branislav Lokšík (6.), Sabina Jarošová (9.), Patrícia Lehocká (10.). Branislav Lokšík a Alexandra Zajacová si taktiež v každom svojom štarte vylepšili osobný rekord. Naše plavkyne nastúpili aj v štafetách 4x50 m voľný spôsob a 4x50 m polohové preteky v zložení Ševčíková, Ďurišová, Lehocká, Jarošová. V oboch obsadili 4. miesto. Srdečne blahoželáme! Výsledkovú listinu a prehľad výsledkov plavcov nášho oddielu prinášame v časti Výsledky.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí