26.04.2017 07:51

Druhé kolo FPD Slovenského pohára žiakov 2017 v Žiline

22. a 23. apríla 2017 sa v Žiline uskutočnilo 2. kolo Slovenského pohára žiakov v plávaní. Súťažilo sa v kategórii “C“ (9-10 rokov) a v kategórii “B“ (11-12 rokov). Medzi 386 pretekármi z 35 klubov sa na štart postavilo aj 15 plavcov z Považskobystrického plaveckého oddielu. V 50 metrovom bazéne si vyplávali 9 medailí. Najviac medailí si priniesol Jakub Pleško (11 rokov), ktorý bol dvakrát zlatý na znakovej aj motýlkarskej 100m trati. Ďalšie dve strieborné medaily pridal na 400m voľný spôsob a 200m znak. O ďalšie medailové úspechy sa postarali naši plavci v kategórii 10 ročných. Po bronzovú medailu si v disciplíne 100m prsia doplávala Natália Strašíková. Nikol Jamborková vybojovala bronzovú medailu v disciplíne 50m voľný spôsob a na dvojnásobnej trati pridala striebro. Dvojnásobným zlatým medailistom sa stal aj Samuel Fuzy, ktorý triumfoval na najkratších krauliarskych tratiach (50m, 100m). V celkovom hodnotení žiakov kategórie “C“ po druhom kole patrí Samovi 2. miesto a Nikol 5. miesto.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí