18.01.2016 16:50

Brněnský tučňáček 2016

16. a 17. januára 2016 sa v Brne konali tradičné plavecké preteky najmladších žiakov Brněnský tučňáček. Každoročne sa pretekov zúčastňuje aj náš plavecký oddiel. V tomto roku sa na štart postavilo 21 našich plavcov. A nevrátili sa s prázdnymi rukami. Priviezli si spolu 7 medailí - 1 zlatú, 3 strieborné a 3 bronzové. Najúspešnejším bol Jakub Pleško, ktorý si vo svojej kategórii v individuálnych pretekoch vybojoval 1 zlatú (50 m motýlik) a 3 strieborné medaily (50 m prsia, 50 m voľný spôsob, 50 m znak). Ďalšie 3 bronzové kovy si vyplávali štafety. Clapci na 4x50 m polohové preteky v zložení Šimon Zuber, Jozef Samul, Jakub Pleško, Ivan Viskup. Dievčatá v zložení Nina Jašová, Nikol Jamborková, Zuzana Majtánová a Ema Dériková slávili úspech dokonca v dvoch štafetách 4x25 m voľný spôsob a 4x25 m polohové preteky. V individuálnych pretekoch sa v prvej desiatke umiestnili ešte Ivan Viskup (9. miesto 50 m motýlik), Zuzana Majtánová (10. miesto 25 m znak a 25 m motýlik) a Ema Dériková (10. miesto 25 m znak). Srdečne blahoželáme! Výsledkovú listinu z pretekov publikujeme v časti Výsledky.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí