19.02.2018 10:43

25. ročník Veľkej ceny Opavy

17. a 18. februára 2018 sa 15 plavci Považskobystrického plaveckého oddielu zúčastnili jubilejného 25. ročníka Veľkej ceny Opavy. Za prítomnosti 29 plaveckých klubov zo si naši 11 až 14 roční plavci vyplávali viacero pódiových umiestnení. Dve bronzové medaily vybojoval 11ročný Samuel Fuzy na 50 m motýlik a 50 m voľný spôsob. V rovnakej kategórii vyplával Jakub Pleško zlato na 100 m voľný spôsob a strieborný skončil aj na 50 m prsia. V kategórii 14 ročných Alex Zajacová získala zlato na 100 m prsia a striebro na 100 m polohové preteky. Lucia Černá skončila 3. na 100 m motýlik a Adela Kucharíková 2. na 100 m znak. V hlavnej disciplíne pretekov, 200 m motýlik, si medzi najstaršími žiačkami po bronz doplávala Ela Ďurišová. Viaceré umiestnenia v prvej desiatke a nové osobné rekordy zaznamenali aj ostatní naši plavci

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí