01.05.2016 08:17

2. miesto nášho družstva v Uherskom Brode

30. apríla 2016 sa v Uherskom Brode v Českej republike uskutočnil 51. ročník plaveckých pretekov Pohár Javořiny 1962. Tradične sa na týchto pretekoch zúčastňujú aj plavci nášho oddielu. Tento rok ich bolo 30 a v konkurencii 212 pretekárov z 12 plaveckých klubov zo Slovenska a Česka si počínali úspešne. Svedčí o tom 15 cenných kovov, z toho 8 zlatých, 4 strieborné a 3 bronzové medaile, 1. miesto dievčat, 3. miesto chlapcov a celkové 2. miesto v súťaži družstiev o Putovný pohár. V kategórii C si Jakub Pleško vybojoval 4 zlaté medaile (50 m voľný spôsob, 50 m motýlik, 50 m znak, 100 m polohové preteky). V kategórii B získala Alexandra Zajacová 1 zlatú medailu (100 m voľný spôsob) a Vanesa Ševčíková 2 striebra (100 m polohové preteky, 100 m znak). V kategórii A získala Ela Ďurišová 1 zlatú (100 m voľný spôsob) a 2 strieborné medaile (100 m motýlik, 100 m znak) a Patrícia Lehocká 1 zlatú (100 m prsia) a 2 bronzové medaile (100 m polohové preteky, 100 m znak). Víťazstvo si vybojovali dievčatá aj v štafete 4x50 m polohové preteky v zložení V. Ševčíková, P. Lehocká, E. Ďurišová a A. Zajacová. Chlapci obsadili v rovnakej štafete 3. miesto v zložení M. Mališ, J. Pleško, B. Lokšík a P. Hoferica. Výsledkovú listinu pretekov prinášame v časti Výsledky.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí