12.12.2017 06:47

Žiacke Majstrovstvá SR v plávaní + Rakúsky open šampionát

V dňoch 1.-3.11.2017 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v plávaní mladších žiakov v krátkom bazéne v Šamoríne a  8.-10.112017 starších žiakov v Dolnom Kubíne.

Z Považskobystrického plaveckého oddielu sa na M-SR kvalifikovalo 5 starších žiačok a 10 mladších plavcov (5 chlapcov a 5 dievčat).

Najviac sa darilo Sare Slovákovej, ktorá si vyplávala 4 individuálne a 1 štafetovú medailu. V disciplínach 100 a 200 m prsia  zvíťazila a získala dva tituly Majsterky SR 12. ročných žiačok.  Zároveň bola druhá na 100 m polohové preteky a tretia na dvojnásobnej trati. Na rovnakých tratiach bol v kategórii 12. ročných žiakov 2x tretí Jakub Pleško. Individuálny bronz pridali aj Lucia Černá (12 rokov) a Ela Ďurišová (14 rokov), obe v disciplíne 200 m motýlik. Rovnako tretiu pozíciu vyplávalo kvarteto mladších žiačok v štafete 4x50 m polohové preteky – S. Novosadová, S. Slováková, L. Černá, M. Ďurkechová. Väčšina plavcov si zaplávala osobné rekordy a do prvej desiatky celkového poradia sa dostali ešte B. Buček, A. Kucháriková, A. Zajacová, V. Ševčíková.

V rovnakom termíne (7.-10.12.2017) sa uskutočnil aj 5-ty ročník Medzinárodných majstrovstiev Rakúska v krátkom bazéne v Grazi. Považskobystrický plavecký oddiel reprezentovala trojica plavcov - bratia Krištofíkovci, Martin a Marek a Nikoleta Trníková. Všetci traja dokázali vylepšiť svoje osobné maximá. Výsledkovo sa najviac darilo Nikolete Trníkovej, ktorá vo svojich 7-mich štartoch vždy postúpila do „A“ finále. V disciplíne 200 m prsia a 400 m polohové preteky nakoniec vo finále doplávala na výbornom 3. mieste. Po slovenskom plaveckom šampionáte (kde sa stala seniorskou majsterkou) tak opäť potvrdila, že už v 15 rokoch sa vie presadiť aj na zahraničnom fóre.

Posledné plavecké preteky v kalendárnom roku absolvujú naši plavci o týždeň na českom pohári v Zlíne. Za úspechmi našich plavcov stojí trojica trénerov I. Draková, D. Novák a K. Procházka.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí