29.05.2017 06:14

Z Handlovej sme si priniesli putovný pohár

Jedenásť plavcov Považskobystrického oddielu štartovalo v dňoch 20. a 21. mája 2017 na plaveckých pretekoch žiakov kategórie “C“  O pohár mesta Handlová. Okrem 9 – 10-ročných pretekárov súťažili aj mladšie deti (7 – 8-ročné). Z Handlovej sme si domov priniesli i putovný pohár patriaci víťaznému družstvu. V konkurencii 29 plaveckých klubov ziskom 25 medailí (9 – 8 – 8) Považská Bystrica vyhrala bodovaciu súťaž družstiev. Okrem našej najmladšej plavkyne sa medaila ušla každému z našich plavcov. Najviac (4 – 3 – 1) ich priniesol Samuel Fuzy, ktorý každý svoj štart premenil na cenný kov. Zlato získal v disciplíne 50m a 100m voľný spôsob, 50m znak a 100m polohové preteky. Najlepšia z dievčat, Nikol Jamborková, (4 – 1 – 2) si vyplávala zlato v disciplíne 50m voľný spôsob a 100m polohové preteky. Ďalšie dve zlaté pridala v štafetách na 4x50m voľný spôsob a 4x50m polohové preteky, ktorých členkami boli aj Z. Majtánová, N. Strašíková, E. Deriková a Nina Jašová. Nina vyhrala aj disciplínu 50m znak, Zuzka dohmatla tretia na 100m prsia, Natália druhá na 50m prsia a Emma získala striebro na 50m motýlik a bronz na 100m polohové preteky. Strieborný bol aj Tomáš Letko na 50m voľný spôsob a bronzový Jozef Samúl na 100m polohové preteky. V kategórii 9-ročných si bronzovú medailu vyplávala Lucka Hodasová na 50m voľný spôsob. Veríme, že aj budúci ročník bude pre nás opäť úspešný.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí