04.04.2017 11:35

XXII.Cena Popradu - X.memoriál Filipa Lutza v Poprade

Počas víkendu 31.3. – 2.4.2017 sa 14 plavcov z Považskobystrického plaveckého oddielu zúčastnilo medzinárodných plaveckých pretekov v Poprade. V konkurencii 40 aj zahraničných klubov sa naši plavci nestratili. Na štart sa postavilo celkovo 426 pretekárov a naši vybojovali 14 medailí. O tradične kvalitné výkony sa postarala Nikoleta Trníková, ktorá v hlavnej disciplíne pretekov na 200m prsia vyplávala striebornú medailu. Pekné umiestnenia dosiahla Soňa Novosadová, ktorá skončila dvakrát na treťom mieste v znakárskych disciplínach na 50 a 200 metrov.  Najmladší Jakub Pleško získal zlato na 200m motýlik a po dve bronzové medaily si doplával v disciplíne 200m a 400m polohové preteky. Najviac medailí si z Popradu odniesla Sara Slováková, ktorá bola štyrikrát zlatá: 50m a 100m prsia, 100m voľný spôsob a 200m polohové preteky. Striebro si vyplávala v disciplíne 50m voľný spôsob, 50m a 100m znak a bronz pridala na 50m motýlik. Umiestnenie  v prvej desiatke zaznamenali aj V. Ševčíková, L. Černá, I. Viskup, A. Zajacová a A. Kucharíková.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí