06.03.2017 06:08

Plavci Považskobystrického plaveckého oddielu úspešne naštartovali novú sezónu.

Najskôr sa juniori a žiaci (17 plavcov, tréneri Draková, Novák, Procházka) zúčastnili na medzinárodnom plaveckom mítingu v Opave. Spolu vyplávali 13 medailí ( 3-5-5). Darilo sa juniorskej reprezentantke SR Nikol Trníkovej, ktorá v kategórii open (ženy + juniorky) zvíťazila v disciplíne 100 znak, trikrát bola druhá (200 motýlik, 100 prsia, 100 polohové preteky) a raz tretia a (50 voľný spôsob). Výborne sa prezentovala aj ďalšia talentovaná nádej považskobystrického plávania – Sára Slováková, ktorá vo svojej kategórii (12 ročné žiačky) 2x zvíťazila (50 motýlik a 50 prsia) a pridala aj 3. miesto za 50 m voľný spôsob. Ďalšie medaile získali: Jakub Pleško (kategória 11. – 12. ročný: 2x striebro – 50 znak, 50 motýlik), Patrícia Lehocká (kategória 13. – 14. ročné: bronz na 100 znak), Alexandra Zajacová (kategória 13. – 14. ročné: bronz na 100 motýlik) a Soňa Novosadová (kategória 11. – 12. ročné: bronz na 50 znak).

Nasledoval 43. ročník Veľkej Ceny Trnavy (25.-26. 2.2017:  6 krajín – viac ako 450 plavcov), na ktorom sa zúčastnilo opäť 17 plavcov PBPO. Tentoraz Považskú Bystricu reprezentovali aj najmladší žiaci (10 roční), ktorí sa dokázali presadiť aj v ťažkej konkurencii. Samuel Fuzy bol 2xbronzový (100 voľný spôsob a 100 motýlik), Nina Jašová 1x druhá (100 motýlik), 1x tretia (100 voľný spôsob) a Ema Deríková vyhrala v disciplíne 100 motýlik.

Ďalšie pódiové umiestnenia pridala Sára Slováková, ktorá v kategórii 11.-12. ročných žiačok skončila druhá na 100 prsia a tretia na 100 znak.

Nikoleta Trníková sa pretekov nezúčastnila, pretože v rovnakom čase bola pozvaná na Ples športovcov, kde boli vyhlasovaní najúspešnejší športovci nášho regiónu. Nikol si prevzala ocenenie za najlepšiu žiačku roku 2016. Zaslúžila si za svoje výkony (slovenský rekord 14. ročných v disciplíne 400 polohové preteky, úspešná reprezentácia SR - účasť na juniorských majstrovstvách Európy v plávaní v Maďarsku, multimedailistka zo zimných aj letných MSR v plávaní v žiackej i dorasteneckej kategórii)

Najlepšia žiačka – športovkyňa v našom regióne za rok 2016 – Nikoleta Trníková (tréner Karel Procházka)

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí