27.11.2017 12:56

Nikoleta Trníková – Majsterka Slovenskej republiky v plávaní krátkom bazéne, 3 seniorské, 6 juniorských medailí

V dňoch 24. - 26.11.2017 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v plávaní juniorov a seniorov v krátkom bazéne v Šamoríne. Považskobystrický plavecký oddiel reprezentovala štvorica plavcov - bratia Krištofíkovci, Martin a Marek, Anton Jurík a Nikoleta Trníková pod vedením trénera Karla Procházku.

Ešte len 15 ročná juniorka Nikoleta Trníková absolútne ovládla disciplínu 200 m prsia. V novom osobnom rekorde 2:32,54 najskôr postúpila z 1. miesta z dopoludňajších rozplavieb, aby v podvečernom finále tento čas ešte vylepšila na 2:31,15 a stala  sa tak Seniorskou i Juniorskou majsterkou SR 2017 v krátkom bazéne. Výbornú formu potvrdila aj v ďalších  5–tich štartoch, keď v každej disciplíne postúpila do finále, získala medailu a vytvorila si osobný rekord. V seniorskej kategórii vyplávala ešte dva bronzy – na 400 m polohové preteky a 100 m prsia. V kategórii junioriek zvíťazila čím získala titul Juniorská Majsterka SR v krátkom bazéne aj v disciplíne 50 m prsia časom 32,95, druhá bola na 100 m prsia a 100 m polohové preteky a tretia na 200 m a 400 m polohové preteky. Celkovo jej bilancia na MSR – 9 medailí: 3 seniorské, 6 juniorských; titul Majsterky SR, a dva tituly Juniorskej Majsterky SR v plávaní.

Veľmi dobre sa prezentovali aj zvyšní plavci. Senior Martin Krištofík (19 rokov) dosiahol najlepšie umiestnenie v disciplíne 50 m voľný spôsob, keď postúpil do „B“ finále v osobnom rekorde 24,06 a tam napokon doplával na 7-mom mieste. Ešte len juniori Marek Krištofík (16 rokov) a Anton Jurík (16 rokov) získavali skúsenosti a v takmer každom štarte vylepšili osobné rekordy.

Kvalitné výsledky dosiahli aj ďalší plavci z Považskej Bystrice. Odchovanci Považskobystrického plaveckého oddielu momentálne plávajúci za Športové gymnázium Trenčín – Lukáš Kalník (16 rokov) a Juraj Čelko (20 rokov). Lukáš sa stal dvojnásobným Juniorským Majstrom SR – disciplína 100 m (55,32) a 200 m motýlik (2:04,98), druhý skončil na 50 m motýlik a tretí v disciplíne 100 m polohové preteky. V disciplíne 100 m motýlik zároveň skončil tretí v kategórii seniorov. Juraj vyplával niekoľko finálových štartov, najlepšie sa umiestnil na 5-tom mieste v disciplíne 100 m motýlik.

Kategória juniorov v plávaní je u dievčat daná vekom 14-17. rokov u chlapcov je to 15.- 18. rokov. Uvedené výsledky sú odrazom viacročnej premyslenej a koncepčnej práce trénerov (Draková, Novák, Procházka) ako i funkcionárov (Krištofík, Vlnieška, Goňo) Považskobystrického plaveckého oddielu. Zároveň odrážajú dobré podmienky, ktoré vytvára mesto Považská Bystrica pre plavcov, či už priamo – záujmom p. primátora Janása i prostredníctvom MŠK PB a jej riaditeľ p. Ing Kuboviča. Dôležitým predpokladom okrem talentu uvedených i ďalších plavcov je aj prístup a obeta ich rodičov, bez ktorej by určite také kvalitné výsledky nedosiahli. Všetkým im a taktiež ďalším nemenovaným sponzorom a mecenášom Považskobystrického plaveckého oddielu patrí poďakovanie. Mladší plavci – žiacke kategórie budú mať svoje majstrovstva SR v najbližších dvoch týždňoch. Držíme im palce, aby dosiahli rovnako kvalitné výsledky.

—————

Späť

Dotácia z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2018 na pokrytie časti nákladov (štartovné) na nasledujúcich podujatiach:

Naše tri súťažné víkendy

Nikoleta Trníková - Juniorská majsterka Slovenskej republiky v plávaní - 7medailí